در زمانی که تحریم‌ها بر علیه ایران صورت گرفت‌، بسیاری از شرکت‌های بزرگ خارجی که در بازار خودرو‌های سنگین ایران فعالیت داشتند از ایران خارج شدند‌.
در آن زمان شرکت سایپا دیزل که از همکاری با شرکت ولوو تراکس نا‌امید شده بود‌؛ یک ابر شرکت چینی به نام دانگ فنگ وارد بازار ایران شد و توانست همکاری خود را با شرکت سایپا دیزل در بازار خودرو‌های سنگین ایران و منطقه داشته باشد‌.
این همکاری در بازار ایران و منطقه با استقبال خوبی روبرو شد و همین امر باعث شد تا شرکت سایپا دیزل به این فکر باشد تا بهتر است که محصولات مشترک خود با شرکت دانگ فنگ یک نام ایرانی انتخاب کند و از آن پس این محصولات را با نام الوند در بازار ارائه کرد‌.

شرکت دانگ فنگ دارای محصولاتی متعددی است که یکی از منحصر به فرد ترین این محصولات کامیون‌های باری R270 دانگ فنگ اشاره کرد که توسط شرکت سایپا دیزل در بازار ایران و خاورمیانه مونتاژ می‌شود‌.

کامیون‌های R270 دانگ فنگ

کامیون‌های باری r270 دانگ فنگ نیز مانند دیگر کامیون‌ها مشخصات آن به سه دسته مشخصات فنی‌، کابین و محور‌های کامیون تقسیم میشود‌.

مشخصات کابین

در این کامیون‌های R270 از یک کابین فلزی که به صورت یک‌دست و سرتاسر جوشکاری شده استفاده می‌شود .

لازم به ذکر است که بدانید؛ کامیون‌های r270 دانگ فنگ به صورت خوابدار که دارای محلی برای استراحت راننده در نظر گرفته شده است.

کابین کامیون‌های R270 برای اینکه یک تختخواب وجود دارد باعث شده تا سقف‌های این کامیون‌ها به صورت کوتاه باشد و برای لایه‌های محافظ کابین از یک پوشش ضد زنگ استفاده شود.

جالب توجه است که بدانید صندلی‌های کامیون‌ R270 را از ۴ طرف می‌توان تنظیم کرد و نوع آن به صورت بادی است که به راننده و افرادی که در آن هستند راحتی کامل را ارائه می‌دهد و علاوه بر این ویژگی‌هایی که کامیون‌های دانگ فنگ ۲۷۰ دارند می‌توان به سیستم تهویه هوا و صندلی راحت و دیگر ویژگی‌هایی که مربوط به مشخصات فنی و محور‌های کامیون‌های R270 می‌باشد.

مشخصات فنی

کابین r270 دانگ فنگ

مشخصات فنی کامیون‌های R270 دانگ فنگ به ۴ دسته سیستم موتور‌، تعلیق‌، کلاچ و سیستم ترمز تقسیم می‌شود‌.

کامیون‌های R270 در سیستم موتور خود دارای کمترین مقدار آلاینده و داشتن استاندارد یورو ۴ آلایندگی است‌؛ این کامیون دارای موتوری با حداکثر گشتارود ۹۷۰ تن و قدرت ۲۷۰ اسب بخار می‌باشد که یکی از مزیت‌های کامیون‌های دانگ فنگ R270 می‌باشد‌.

سیستم تعلیق کامیون‌های دانگ فنگ به دو بخش جلو و عقب تقسیم میشود که هر کدام از این دو بخش دارای یک فنر شمشی لایه ای هستند و علاوه بر آن دارای کمک فنر نیز می‌باشند‌.
لازم به ذکر است که بدانید در کامیون‌های R270 دانگ فنگ از کلاچ مدل SACHS استفاده شده است که یک سیستم تک صفحه ای هیدرولیک می‌باشد که قطر این صفحه‌ها ۴۳ سانتی متر است‌.
سیستم ترمز این کامیون‌ها از ترمز کاملا بادی است و که به ABS نیز مجهز شده است‌؛ لازم به ذکر است که بدانید کامیون R270 دانگ فنگ دارای ترمز پارکینگی از نوع فنری می‌باشند‌.

محور‌های کامیون‌های R270 دانگ فنگ

مدل جعبه دندهDC7J120TC(D)
تعداد دنده‌ها۷ دنده جلو و ۱ دنده عقب سنکرونیزه
مدل موتورCummins ISDe270
استاندار آلایندگیEURO III
قدرت موتور۲۷۰ اسب بخار
حداکثر گشتاور۹۷۰ نیوتن متر در ۱۷۰۰-۱۲۰۰ دور در دقیقه
تعداد سیلندر۶
حجم مجموع سیلندر‌ها۷/۶ ایتر
ظرفیت روغن۵/۱۷ لیتر
تجهیزات ویژهتوربو شارژ-خنک شنونده توسط آب-سیستم تنظیم فشار گاز خروجی اگزوز-پیش گرمکن سوخت-سیستم تزریق سوخت مستقیم
نوع سیستم کلاچتک صفحه ای هیدرولیک با کنترل بادی
مدل کلاچSACHS
قطر صفحه کلاچ۴۳۰
مدل فرمانسمت چپ تمام هیدرولیک
گردش فرمان از حالت قفل به قفل۵ دور
ظرفیت محور جلو۷ تن
ظرفیت محور عقب۱۳ تن
نوع سیستم محور عقبشامل شمشی لایه ای با کمک فنر و میل موجگیر
سیستم تعلیق جلوفنر شمشی لایه ای با کمک فنر
سیستم تعلیق عقبفنر شمشی لایه ای با کمک فنر
سیستم ترمزترمز کاملا بادی‌- سیستم ترمز (ABS)‌- ترمز پارکینگ از نوع فنری عمل کننده روز محور عقب‌- سوپاپ ترمز
اتاقمدل سقف کوتاه خوابدار از نوع فولادی با ظاهر جدید-تمام جوشکاری شده با پوشش مخصوص ضد زنگ-دارای جک بالابر هیدرولیکی-صندلی راننده قابل تنظیم-دارای تختخواب-سیستم تهویه مطبوع-سیستم تعلیق مکانیکی-فقب مرکزی
موتور r270 دانگ فنگ

محور‌های کامیون‌های R270 دانگ فنگ به دو بخش ظرفیت عقب و جلو تقسیم می‌شود که ظرفیتی که برای محور جلو در نظر گرفته شده است ۷ تن و برای محور عقب ۱۳ تن می‌باشد.

لازم به ذکر است که بدانید در بخش ظرفیت محور عقب یک محور محرک نیز وجود دارد.

ایمنی و تجهیزات

تجهیزات ایمنی و رفاهی
لوازم سنجش
سرعت سنج-تاخوگراف-میزان سوخت-فشار باد مخازن سیستم-فشار روغن-درجه آب
تجهیزات استاندارد
فیلتر سوخت-کپسول آتش نشانی-بکسل بند جلو-آفتابگیر داخلی-زاپاس بند-قفل درب سوخت-جک و ابزار آلات-علامت شبرنگ-علائم چراغ‌های هشدار دهنده داشبورد-و….

قیمت کامیون‌های R270 دانگ فنگ

کامیون r270 دانگ فنگ به طور طبیعی نوسانات بازار بر روی آن تاثیر گذار خواهد بود پس جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کامیون‌های سایپا دیزل، نحوه خرید کامیون‌های سایپا دیزل و شرایط فروش سایپا دیزل می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن کارشناسان شرکت سایپا دیزل

نمایندگی‌های سایپا دیزل

شرکت سایپادیزل دارای نمایندگی‌هایی در تمام کشور است که مشتریان می‌توانند به سادگی به آنها دسترسی داشته باشند.

شما متوانید برای دریافت آدرس نمایندگی‌های سایپا دیزل و یا دریافت تلفن نمایندگی‌های سایپا دیزل بر روی لینک زیر کلیک کنید تا تمامی نمایندگی‌های سایپا دیزل را در کشور مشاهده کنید.

آدرس نمایندگی‌های سایپا دیزل

تلفن نمایندگی‌های سایپا دیزل

دریافت کاتالوگ کامیون‌های دانگ فنگ