سایپا دیزل برترین شریک تجاری ولوو در منطقه

سایپا دیزل شریک تجاری ولوو تراکس فرانسه در سال ۱۹۸۴ همکاری تجاری خود را در زمینه تولید محصولات ولوو آغاز کرد و تاکنون موفق شده است مدل های FH،NH،F12 و FM ولوو را تولید کند. هم اکنون محصولات ولوو در رده های کشنده ولوو، کامیون باری و کمپرسی با کسب ۴ ستاره کیفی، عنوان برترین خودروی تجاری را کسب کرده است و در شرکت سایپا دیزل تولید و عرضه می شود.
بنا به دعوت شرکت ولوو سوئد از شرکت سایپا دیزل، محمد هادی نوری مدیر عامل شرکت سایپا دیزل در کنفرانس سالانه این کمپانی حضور پیدا کرد.طی این مراسم آقای نوری با مدیر عامل و مدیران ارشد شرکت ولوو تراکس دیدار و گفت و کرد و به دلیل سالها همکاری مستمر و هدف گذار موفق به دریافت جایزه برترین شریک تجاری ولوو در منطقه شد.

 

دریافت این جایزه به دلیل عملکرد کم سابقه سایپا دیزل در سال ۲۰۱۷ و سفارش گذاری و خرید قطعات منفصله برای تولید ۳ هزار و ۲۰۰ دستگاه از انواع کامیون ولوو است که منجرب شد تا در این کنفرانس سایپا دیزل، عنوان برترین شریک تجاری ولوو را در خاورمیانه و حتی شرق و شمال آفریقا از ان خود کند.

 

در این دیدار نیز مذاکراتی به عنوان محور اصلی گفت و گوها مبنی بر تامین قطعات منفصله برای تولید بیش از ۳۰ هزار دستگاه درمدت زمان ۳ سال با هدف نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در این راستا پیش نیاز های این طرح که شامل افزایش ۵۰ درصدی خودکفایی و ساخت داخل محصول ، تامین مالی بانک های سوئدی در قالب فاینانس ۵ ساله،توسعه و تقویت تامین قطعات یدکی اصلی و شبکه های خدمات پس از فروش توسط شرکت خدمات فنی رنا به طرف سوئدی اعلام شد.
در پایان این مراسم هر دو شرکت توافقات اولیه و اصولی مقرر کردند تا طرفین پس از بررسی های انجام گرفته در مدت زمان کوتاهی نسبت به امضا تفاهم نامه همکاری نهایی اقدام کنند.