مدیرعامل سایپادیزل: ایران پایگاه صادرات ولوو در منطقه می‌شود

شرکت سایپا دیزل مراسمی برای تحویل ۷۵ هزارمین کامیون تولیدی ولوو در ایران با حضور کلاس نیلسون مدیر عامل شرکت ولوو تراکس سوئد برگزار کرد در این مراسم رسول محمد صادقی مدیر عامل شرکت سایپا دیزل خاطر نشان کرد که : شرکت سایپا دیزل با سابقه ۵۰ ساله در امر صنعت حمل ونقل بیش از ۳۰ سال به عنوان نماینده رسمی و انحصاری کامیون های ولوو تراکس را عرضه و تولید می کند.
رسول محمد صادقی مدیر عامل سایپا دیزل افزود در طول ۳۰ سال شراکت سایپا دیزل و ولوو تراک با ارائه محصولات باکیفیت و ایمن توسط این شرکت تولید و روانه بازار ایران شده است و همچنین با استفاده از استانداردهای زیست محیطی روز دنیا و مصرف سوخت بهینه نسبت به رقبای موجود اروپایی ، محصولات خود را به مشتریان عرضه می کند که میتوان گفت دریافت گواهی نامه استاندارد چهار ستاره از سازمان محیط زیست جهانی گواه بر این موضوع می باشد.
شرکت سایپا دیزل از آغاز شراکت خود با ولوو تراکس همواره رابطه تنگاتنگی داشته و هر دو طرف کوشیده اند که نسبت به تعهدات خود به درستی عمل کنند.در حال حاضر ۲۰ درصد ساخت محصول ولوو FH در ایران صورت می گیرد و توافقات لازم نیز در زمینه افزایش این سقف تا ۳۰ درصد در سال ۹۷ و همچنین پس از آن بومی سازی ۵۰ درصد از این محصول در داخل ایران در سال های آینده هدف گذاری شده است.
مدیر عامل سایپا دیزل افزود که شرکت قصد دارد تا محصولات سایپا دیزل  را به کشور های همسایه نیز عرضه کند و در این باره نیز مزاکراتی شرکت سایپا دیزل با شرکت ولوو تراکس داشته است تا ایران به عنوان یک قطب ماشین آلات صنعتی در نظر گرفته شود و محصولات ولوو را نظیر کشنده ولوو کامیون ولوو و کامیون باری ولوو را به منطقه خاور میانه نظیر کشور های مرکزی و شمال آفریقا عرضه کند.
صادقی افزود: در این دیدار دو طرف ضمن ابراز تمایل نسبت به توسعه همکاری ها و انعقاد قرارداد مشترک بر ضرورت دستیابی به اهداف خود در زمینه های مختلف از جمله تولید خودروهای تجاری تاکید کردند.
ایران یکی از کشورهای دارای اهمیت برای محصولات ولوو می باشد.شرکت ولوو تراکس با سبدی از محصولات باکیفیت، کم مصرف و ایمن از سال ۱۹۳۴ فعالیت خود را شروع کرد و از سال ۱۹۸۴ میلادی، شرکت سایپا دیزل به عنوان نماینده انحصاری محصولات ولوو تراکس در ایران است.
به خوبی می دانیم که وقتی کشوری در حال رشداست نیاز حمل ونقل آن کشور نیز بیشتر می شود میتوان گفت که همکاری تجاری سایپا دیزل و شرکت خودروساز ولوو با سایپا دیزل امروزه نقطه عطفی برای صنعت حمل ونقل کشور می باشد.

مدیرعامل شرکت ولوو تراکس سوئد با بیان اینکه کیفیت، امنیت و سازگاری با محیط زیست برای مردم ایران بسیار حائز اهمیت است افزود: در نظر داریم آخرین فناوری های خود را به کشورهای مختلف از جمله ایران ارائه دهیم و برهمین اساس کشنده ولوو FH۵۰۰ به عنوان یکی از محصولات با کیفیت که در اروپا درحال تولید است و در ایران هم با همان کیفیت عرضه می شود.
نیلسون درباره برنامه های این شرکت برای انتقال تکنولوژی و بومی سازی محصولات ولوو در ایران گفت: این موضوع یکی از محورهای مذاکرات امروز ما با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا بود و در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از ساخت محصول کامیون های وولو FH که در ایران ساخته می شود داخلی سازی شده و بنا داریم در اولین گام، این سهم را در آینده نزدیک به ۳۰ درصد افزایش دهیم و این فرآیند نیز ادامه خواهد داشت .