دانگ فنگ به صورت کلی نام یک بر شرکت چینی است که در کامیون‌ها و خودرو‌های سنگین فعالیت دارد‌؛ شرکت دانگ فنگ دارای شرکای تجاری متعددی است و گفتنی است که شرکت دانگ فنگ یکی از بزرگترین شرکای تجاری شرکت سایپا دیزل می‌باشد‌.
شرکت دانگ فنگ در زمانی که تحریم‌ها بر علیه ایران صورت گرفت‌، و همین امر باعث شد تا بسیاری از شرکت‌های بزرگ خارجی که در زمینه خودرو‌های سنگین فعالیت داشتند از ایران خارج شوند‌.
در آن زمان که شرکت سایپا دیزل از همکاری خود با شرکت ولوو تراکس ناامید شده بود‌؛ شرکت دانگ فنگ وارد بازار خودرو‌های سنگین ایران شد و توانست با شرکت سایپا دیزل همکاری خوبی را شکل دهد‌.

این همکاری با تولید کامیون‌هایی شروع شد و بعد از اینکه این محصولات در بازار ایران با استقبال خوبی روبرو شد تصمیم گرفت تا بر روی محصولات مشترک خود با شرکت دانگ فنگ یک نام ایرانی انتخاب کند و از آن پس این محصولات را با نام البرز مونتاژ کرد‌.
یکی از محصولات البرز که در حال حاضر در بازار موجود است کومپرسی R275 البرز می‌باشد که به آن کشنده نیز گفته می‌شود‌.
کومپرسی البرز در بازار ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است و از لحاظ ظاهری با کامیون‌های کشنده کاوه شباهت بسیاری دارد ولی از نظر فنی و تجهیزاتی که در ان به کار رفته است متفاوت است‌.

کامیون‌های کمپرسی d270 دانگ فنگ

کامیون‌های کمپرسی البرز مانند دیگر کامیون‌ها مشخصات آن به سه دسته مشخصات فنی‌، کلی و تجهیزاتی تقسیم می‌شود‌.
مشخصات کلی این کامیون‌ها شامل ابعاد و وزن کامیون‌های کمپرسی R270 دانگ فنگ که ابعاد آن شامل طول‌، عرض و ارتفاع که به ترتیب ۲۸۵۰‌، ۲۵۰۰‌، ۶۹۷۰ می‌باشد و وزن خالص آن ۲ تن است‌.
در بخش فنی این کامیون‌ها می‌توان به داشتن استاندارد یورو ۴ و کمترین مقدار آلاینده‌، قدرت موتور ۲۵۷۰ اسب بخار و حداکثر گشتاورد ۹۷۰ نیوتن اشاره کرد‌.
لازم به ذکر است که بدانید در بخش فنی کامیون‌های کمپرسی البرز علاوه بر داشتن ویژگی‌های فوق دارای مزیت‌های منحصر به فرد خود مانند بخش‌های محور‌، سیستم ترمز و سیستم تعلیق اشاره کرد‌.

سیستم تعلیق کامیون‌های دانگ فنگ به دو بخش عقب و جلو تقسیم می‌شود که در هر دو بخش دارای یک فنر شمشی لایه ای است و علاوه بر آن دارای کمک فنر نیز می‌باشد‌.
لازم به ذکر است که بدانید کامیون‌های دانگ فنگ دارای کلاچSACHS می‌باشند و نوع سیستمی که در کلاچ استفاده شده است به صورت تک صفحه ای هیدرولیک می‌باشد که قطرش ۴۳ cm می‌باشد.
در بخش مشخصات فنی سیستم ترمز می‌توان به داشتن ترمزی کاملا بادی و ABS اشاره کرد؛جالب توجه است که بدانید سیستم ترمز پارکینگی کامیون‌های کمپرسی d270 دانگ فنگ از نوع فنری می‌باشد.
محور‌های کامیون‌های کمپرسی d270 دانگ فنگ به دو بخش ظرفیت عقب و جلو تقسیم می‌شود، که ظرفیت جلو ۷ و ظرفیت محور عقب ۱۳ تن است که هر دو آنها شامل یک محور متحرک می‌باشند.

کامیون‌های کمپرسی d270 دانگ فنگ در بخش تجهیزات دارای فیلتر سوخت و سیستم GPS و تهویه هوای مناسب هستند که باعث شده تا کامیون‌های کمپرسی d270 دانگ فنگ از محوبیت ویژه ای برخوردار باشد.

مشخصات فنی

موتور کامیون کمپرسی r270
مدل جعبه دندهDC7J120TC(D)
تعداد دنده‌ها۷ دنده جلو و ۱ دنده عقب سنکرونیزه
مدل موتورCummins ISDe270
استاندار آلایندگیEURO III
قدرت موتور۲۷۰ اسب بخار
حداکثر گشتاور۹۷۰ نیوتن متر در ۱۷۰۰-۱۲۰۰ دور در دقیقه
تعداد سیلندر۶
حجم مجموع سیلندر‌ها۷/۶ ایتر
ظرفیت روغن۵/۱۷ لیتر
تجهیزات ویژهتوربو شارژ-خنک شنونده توسط آب-سیستم تنظیم فشار گاز خروجی اگزوز-پیش گرمکن سوخت-سیستم تزریق سوخت مستقیم
نوع سیستم کلاچتک صفحه ای هیدرولیک با کنترل بادی
مدل کلاچSACHS
قطر صفحه کلاج۴۳۰
مدل فرمانسمت چپ تمام هیدرولیک
گردش فرمان از حالت قفل به قفل۵ دور
ظرفیت محور جلو۷ تن
ظرفیت محور عقب۱۳ تن
نوع سیستم محور عقبشامل شمشی لایه ای با کمک فنر و میل موجگیر
سیستم تعلیق جلوفنر شمشی لایه ای با کمک فنر
سیستم تعلیق عقبفنر شمشی لایه ای با کمک فنر
سیستم ترمزترمز کاملا بادی-سیستم ترمز (ABS)-و ترمز پارکینگ از نوع فنری عمل کننده روز محور عقب-سوپاپ ترمز وزنی
اتاقمدل سقف کوتاه خوابدار از نوع فولادی با ظاهر جدید-تمام جوشکاری شده با پوشش مخصوص ضد زنگ-دارای جک بالابر هیدرولیکی-صندلی راننده قابل تنظیم-دارای تختخواب-سیستم تهویه مطبوع-سیستم تعلیق مکانیکی-فقب مرکزی

ایمنی و تجهیزات

کابین کامیون دانگ فنگ
تجهیزات ایمنی و رفاهی
لوازم سنجش
سرعت سنج-تاخوگراف-میزان سوخت-فشار باد مخازن سیستم-فشار روغن-درجه آب
تجهیزات استاندارد
فیلتر سوخت-کپسول آتش نشانی-بکسل بند جلو-آفتابگیر داخلی-زاپاس بند-قفل درب سوخت-جک و ابزار آلات-علامت شبرنگ-علائم چراغ‌های هشدار دهنده داشبورد-و….

قیمت کامیون‌های d375 البرز

کامیون‌های کمپرسی d375 نیز مانند دیگر کامیون‌ها، نوسانات بازار بر روی آنها تاثیر گذار خواهد بود . شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات جامع از قیمت تمامی محصولات سایپا دیزل،نحوه خرید کامیون‌های ساپیا دیزل و شرایط فروش آن با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن کارشناسان شرکت سایپا دیزل

نمایندگی‌های سایپا دیزل

شرکت سایپا دیزل دارای نمایندگی‌های متعددی در تمام کشور است که مشتریان می‌توانند به سادگی به آنها دسترسی داشته باشند.
شما می‌توانید برای دریافت آدرس و تلفن نمایندگی‌های ساپیا دیزل می‌توانید از طریق لینک‌های زید تمامی نمایندگی‌های سایپا دیزل را در کشور مشاهده نمایید .

آدرس نمایندگی‌های سایپا دیزل

تلفن نمایندگی‌های سایپا دیزل

دریافت کاتالوگ کامیون‌های دانگ فنگ