کامیون ولوو بخشی از محصول تولیدی گروه VOLVO Grup یکی از برترین های تولید کننده وسایل نقلیه سنگین تجاری و دیزلی است که در سال ۱۹۲۸اولین کامیون ولوو خود را تولید کرد.

ایده تاسیس شرکت ولوو در سال ۱۹۱۵ توسط شرکت اس کا اف ارائه شد که پس از گذشت ۹ سال به صورت مستقل توسط آثار گابریلسون و گستاو لارسن فعالیت خود را ادامه داد و در سال ۱۹۲۷ در سوئد شروع به ساخت خودروهای تجاری و موتورهای دیزلی کرد.
تجهیزات تولیدی شرکت ولوو در ۱۹ کشور در سرتاسر جهان مستقرمی باشد و محصولات خود را در بیش از ۱۹۰ کشور به فروش می رساند و در حال حاضر با داشتن بیش از ۱۰۰۰۰۰ کارمند به صورت عمومی اداره می شود.هم اکنون ولوو پس از گذشت سال ها به بزرگترین تولید کننده کامیون های سنگین در اروپا تبدیل شده و در رده بهترین های صنعت خودرو قرار گرفته است. این امر با سه ارزش اصلی کمپانی بزرگ ولوو کیفیت، امنیت و محافظت زیست محیطی گره خورده است.

کامیون ولوو در سه سری FH، FMX، FM تولید و روانه بازار حمل و نقل جاده ای می شود.

کامیون ولوو سری FM

Volvo trucks buying FM

کامیون VOLVO FM با قابلیت های بالایی برای عملیات مختلف طراحی و تولید شده است . این سری از کشنده ولوو قابلیت انطباق با هر شرایط و ماموریت کاری را دارا می باشد و نیز باعث افزایش بهره وری می شود.ولوو FM با داشتن خطوط آیرودینامیکی و چراغ های v شکل یکی از محبوب ترین کامیون های موجود در صنعت بوده که متشکل از ویژگی هایی بارز نظیر مصرف سوخت بهینه و صرفه جویی درسوخت ، ایمن ماندن و ارتقا چشم گیری می باشد.

ترمز این سری از کامیون ولوو FM دارای گواهی ثبت اختراع VEB از طراحی منحصر به فرد میل بادامک برای گرفتن ۵۱۰ اسب بخار در موتور D13 می باشد.گشتاور بالا در دور موتور پایین منجرب آن شده تا محدوده بسیار وسیع برای حداکثر گشتاور و اوج توان را با یکدیگر تلاقی دهد.
در این سری از کامیون های ولوو در بالای شیشه جلو یک فضا شامل دو قفسه با درهای کرکره‌ای و نیز چهار اسلات ISO تعبیه شده است که یکی از آنها برای تاخوگراف در نظر گرفته شده است.

کشنده ولوو FM460 نمونه ای کامیون ولوو سری FM می باشد که با داشتن موتور ۴۶۰ اسب بخار و حجم موتوری ۱۳ لیتری و استاندارد آلایندگی یورو ۵ یکی از پرفروش ترین محصولات تولیدی شرکت ولوو می باشد.

کامیون ولوو سری FMX

Volvo trucks buying FMXاین کامیون ولوو را با نام غول ساخت و ساز میشناسند. ولوو FMX یکی از سرسخت ترین، مستحکم ترین کامیون های موجود است که در شرایط سخت بدون فرو رفتن در گل و لای محیطی ایمن را برای راننده تضمین می کند.این مدل از کامیون ولوو برادر بزرگتر و خشن تر از ولوو سری FM است که بیشتر برای حمل و نقل درون شهری طراحی و تولید شده است.

کامیون ولوو FMX در سه مدل کابین Day cab، Sleeper Cab و Globetrotter و با سه مدل موتور D11C، D13B و D13C طراحی و تولید می شود. موتورهای مدل C11Dو D13C به دلیل مطابقت داشتن با استاندارد آلایندگی یورو ۵ به فناوری SCR مجهز شده‌اند ولی موتور D13B فقط با استاندارد آلایندگی یورو ۴ مطابقت دارد.

موتور C11D دارای ۶ سیلندر و حجمی برابر با ۱۰٫۸ لیتر می باشد و بین ۳۳۰ تا ۴۵۰ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند. موتور شش سیلندر D13B حجمی برابر با ۱۲٫۸ لیتر دارد و به توربوشارژر مجهز است و قادر است بین ۳۶۰ تا ۴۴۰ اسب‌بخار نیرو تولید کند.قوی‌ترین موتور موجود تعبیه شده به روی کامیون ولوو نیز موتور شش سیلندر D13C است که ۱۲٫۸ لیتر حجم دارد، به توربوشارژر مجهز است و می‌تواند بین ۳۸۰ تا ۵۰۰ اسب‌بخار نیرو تولید کند.

کامیون ولوو سری FH

Volvo trucks buying FHاز مدل از کامیون ولوو از سال ۱۹۹۳ تا کنون تولید شده است. کامیون ولوو FH در رده ماشین های سنگین و فوق سنگین با مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود که توانسته در چند سال متوالی عنوان قوی ترین و پرتیراژترین کشنده دنیا را تصاحب کند.کامیون ولوو اف هاش در دو مدل سنگین FH و فوق سنگین FH16 عرضه می گردد و ۴ ویرایش و تغییر را از ابتدای تولید تا کنون پشت سر گذاشته است.

کشنده ولوو FH500 یکی از محصوولات موفق کمپانی ولوو می باشد که نامی آشنا در صنعت ماشین آلات سنگین بوده و با موتور قدرتمند ۵۰۰ اسب بخاری رقیبی سرسخت و قابل اطمینان در میان رقیب های موجود در بازار می باشد.

سایپا دیزل نماینده رسمی فروش و محصولات ولوو در ایران می باشد که همکاری خود را در سال ۱۳۶۴ با تولید NL12 و F12 آغاز نمود.

FH16دریافت کاتالوگ کامیون های ۶*۴ ولوو


FH460دریافت کاتالوگ کامیون های ۶*۴ ولوو


FH500دریافت کاتالوگ کامیون های ۴*۲ ولوو


FM640دریافت کاتالوگ کامیون های ۴*۲ ولوو


FM640دریافت کاتالوگ کامیون های ۶*۴ باری ولوو


FMX460دریافت کاتالوگ کامیون های ۴*۶ کمپرسی ولوو