۰۲۱-۴۴۰۷۹۷۱۴

۰۲۱-۴۴۰۷۴۷۶۰

۰۲۱-۴۴۰۹۵۶۹۱

کشنده سایپا دیزل

4 دسامبر
محصولات شرکت دانگ فنگ

شرکت دانگ فنگ

شرکت سایپا دیزل در ایران و منطقه دارای شرکای تجاری متعددی است که می‌توان به عنوان مثال به شرکت ولوو تراکس‌، رنو تراکس‌، فوتون و

ادامه مطلب »
کامیون های رنو

شرکت رنو تراکس

شرکت ساپیا دیزل در منطقه و ایران داری شرکای تجاری متعددی است که می‌توان به عنوان مثال به ولوو تراکس‌، دانگ فنگ‌، فوتون و رنو

ادامه مطلب »
No more posts to show
28 ژانویه

کشنده های سایپا دیزل

کشنده های سایپا دیزل به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند ؛ کشنده های ولوو که اصالتی سوئدی دارند و کشنده های دانگ فنگ که اصالتی چینی دارند که با نام کشنده البرز روانه روانه بازار می شوند.
شرکت ولوو سوئد سالیان سال است که به عنوان پیشتاز صنعت کامیون سازی برای همگان شناخته شده است . شرکت دانگ فنگ چین نیز به عنوان بزرگ ترین شرکت خودروسازی در جمهوری خلق چین شناخته می شود که در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده است و اکنون عمر فعالیت صنعتی خود را به نیم قرن رسانده است.کامیون کشنده کاوه نیز از محصولات جدید گروه خودروسازی سایپا می باشد که در سایپا دیزل تولید می گردد و در  دو مدل تک محور و جفت محور تولید می گردد .  این کامیون با گیربکس قدرتمند ۱۶ دنده و همچنین موتور پیشرفته تکنولوژی کمپانی رنو ، مجهز به امکاناتی نظیر :GPS ، چراغ مه شکن عقب و جلو ، دکمه استار موتور خارج از کابین و … می باشد که توانسته در دل  بازار جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد.

کشنده های سایپا دیزل در گروه ولوو شامل مدل های ولوو FH 500 ، ولوو FH 460 ، ولوو FM 460 و نیز جدیدترین مدل ولوو یعنی ولوو FH 16 می باشد . کشنده های سایپا دیزل در گروه دانگ فنگ شامل مدل های کشنده کاوه تک محور ، کشنده کاوه جفت محور ، کشنده البرز تک محور و نیز کشنده البرز جفت محور می باشد.

کشنده ولوو مدل FH500

۲

کشنده ولوو fh500 دارای موتور قدرتمند ۵۰۰ اسب بخاری با توان تولید گشتاور ۲۵۰۰ نیوتن مترو مجهز به استاندارد آلایندگی یورو ۵ می باشد که دارای تجهیزات ویژه ای نظیر ترمز موتور، توربوشارژ، پیش گرم کن استارت موتو رو مجهز به فن الکترونیک ویسکوز می باشد که با به روز ترین فناوری و تکنولوژی روز دنیا طراحی و تولید شده و روانه بازار فروش جهانی شده است و هم اکنون جز یکی از مهمترین کامیون کشنده های موجود در عرصه حمل و نقل جهان می باشد.

کشنده ولوو مدل FH 460

FH460

کامیون کشنده FH460  مجهز به موتور قدرتمند ۴۶۰ اسب بخار و دارای گشتاور ۲۳۰۰ اسب بخار می باشد که دارای ۶ سیلندر خطی مجهز به توربوشارژ می باشد.

مشخصات فنی کشنده ولوو مدل FH 460

 • طول کامیون : ۴۶۰
  عرض کامیون ( کابین ) : ۲۵۵۰
  ارتفاع سقف اتاق کامیون تا سطح زمین ( بدون بار ) :۳۶۶۳
  وزن مجاز وارد بر مجموع محورهای عقب و جلو ( G.V.W ) : 21000
  وزن کل شاسی بدون بار : ۶۶۴۰

 

 • موتور کشنده ولوو FH460
  مدل : VOLVO D13C460 EU5 SCR (Ad-Blue)
  استاندارد آلایندگی : Euro 5 EEV
  حجم مجموع سیلندرها : ۱۲٫۸ لیتر
  قدرت موتور : ۳۶۸ کیلو وات معادل۴۶۰ اسب بخار
  حداکثر گشتاور : ۲۳۰۰ نیوتون متر
  تعداد سیلندر : ۶
  ظرفیت روغن : ۳۳ لیتر

 

 • کلاچ کشنده ولوو 
  مدل : CS43B-O
  نوع سیستم : تک صفحه ای ، هیدرولیک ، اورگانیک تقویت شده
  قطر صفحه : ۴۳۰ میلی متر

کشنده ولوو مدل FM 460

ولووfm

مشخصات فنی کشنده ولوو مدل FM 460

 • ابعاد و فواصل ( بر حسب میلی متر )
  طول کامیون : ۵۸۹۰
  عرض کامیون ( کابین ) : ۲۵۵۰
  ارتفاع سقف اتاق کامیون تا سطح زمین ( بدون بار ) : ۳۰۱۴
  فاصله محوری : ۳۷۰۰
  مرکز محور عقب تا انتهای شاسی : ۸۲۵
 • اوزان ( بر حسب کیلو گرم )
  وزن مجموع ناخالص مجاز ( G.C.W ) : 44000
  وزن مجاز وارد بر مجموع محورهای عقب و جلو ( G.V.W ) : 21000
  وزن کل شاسی بدون بار : ۶۶۴۰

 

 • موتور کشنده ولوو FM
  مدل : VOLVO D13C460 EU5 SCR (Ad-Blue)
  استاندارد آلایندگی : Euro 5 EEV
  حجم مجموع سیلندرها : ۱۲٫۸ لیتر
  قدرت موتور : ۳۶۸ کیلو وات معادل ۵۰۰ اسب بخار در ۱۹۰۰ – ۱۴۰۰ دور در دقیقه
  حداکثر گشتاور : ۲۵۰۰ نیوتون متر در ۱۴۰۰ – ۱۰۵۰ دور در دقیقه
  تعداد سیلندر : ۶
  ظرفیت روغن : ۳۳ لیتر
  ظرفیت روغن خنک کننده : ۴۰ لیتر

 

 • تجهیزات ویژه کشنده ولوو FM460
  ترمز موتور ( ترمز خفه کن اگزوز + سیستم ترمز موتور (VEB+ ) از نوع عمل کننده بر روی سوپاپ ها ) ، توربوشارژ ، پیش گرم کن استارت موتور ، مجهز به فن الکتریکی ویسکوز

 

 • جعبه دنده کشنده ولوو
  مدل : ولوو AT2612F I-Shift ( سیستم تعویض دنده هوشمند )
  حداکثر گشتاور ورودی : ۲۶۰۰ نیوتون متر
  تعداد دنده ها : ۱۲ دنده جلو و ۴ دنده عقب
 • لوازم سنجش
  شامل سرعت سنج ، تاخوگراف ، دور سنج و درجه حرارت آب ، میزان سوخت ، فشار باد مخازن سیستم و زیر بندی بادی ، فشار روغن و کلیه علائم و اطلاعات خاص در صفحه نمایش دیجیتال ارائه می شوند .

کشنده کاوه تک محور

۳۰۳۰۳۰

کشنده کاوه جفت محور

 

۰٫۰

کشنده کاوه در دو مدل کشنده تک محور و جفت محور روانه بازار کشور شده است .قدرت موتوری کشنده کاوه ۴۲۰ اسب بخار و دارای گشتاور ۱۷۸۰ نیوتن متر می باشد

مشخصات فنی کشنده کاوه

 • طول کشنده کاوه تک محور ۶۳۱۰         کشنده کاوه جفت محور ۷۰۶۰
 • مدل موتور RENAULT
 • استاندارد آلایندگی EURO IV
 • قدرت موتور ۴۲۰ اسب بخار
 • تعداد سیلندر ۶
 • ظرفیت روغن ۳۴ لیتر
 • تجهیزات ویژ۰ KAVEH 4×۲ : ترمز موتور(ترمز اگزوز+ J-Brake از نوع عمل کننده روی سوپاپ ها) ، Common rail ، توربو شارژ ، مجهز به فن الکتریکی ویسکوز

کشنده البرز تک محور

کشنده-البرز-تک-محور

کشنده البرز جفت محور

کشنده-البرز-جفت-محور

کامیون کشنده البرز در دو مدل ۴x۲ و ۶x۴ در شرکت سایپا دیزل گروه خودروسازی سایپا تولید می گردد . این کامیون با گیربکس قدرتمند ۱۶ دنده و تجهیزاتی نظیر : کروز کنترل ، فشار سنج روغن ، دکمه استارت موتور خارج از کابین ،GPS و … از محصولات مناسب و قابل اطمینان در میان رقیبان خود در بازار می باشد .
رتبه بندی کشنده سایپا دیزل از حیث قدرت موتور بدین شرح است : قوی ترین کشنده سایپا دیزل مدل ولوو FH 16 است که قدرت موتور آن ۷۵۰ اسب بخار است ، این کشنده در نمایشگاه بین المللی خودرو رو نمایی شد و از اوایل سال ۹۷ به جاده ها آمده و سهمی بزرگ در ناوگان حمل و نقل جاده ای خواهد داشت . بعد از FH 16 ، کشنده های ولوو FH 500 و نیز FM 460 با قدرت موتور ۵۰۰ اسب بخاری خود در رده ی بعدی قرار می گیرند . در بین کشنده ولوو پایین ترین قدرت موتور مربوط به کشنده ولوو مدل FH 460 است که دارای قدرت موتور ۴۶۰ اسب بخار می باشد.
کشنده کاوه در رده ی بعدی قرار گرفته و هر دو نوع آن یعنی کشنده کاوه تک محور و نیز جفت محور دارای قدرت موتور ۴۲۰ اسب بخار می باشند . در مجموع در میان کلیه ی کشنده های گروه سایپا دیزل پایین ترین قدرت موتور مربوط به کشنده البرز است که هم البرز جفت محور و هم البرز تک محور دارای موتور ۳۷۵ اسب بخاری هستند . در ادامه به بررسی دقیق مشخصات کشنده ی ۵۰۰ اسب بخاری ولوو مدل FM 460 می پردازیم.