شرکت نام آشنای سایپا دیزل با هدف سازماندهی خلا موجود در حوزه حمل ونقل فوق سنگین کشور و تنوع در این بخش برنامه تولید و عرضه کشنده ولوو fh16 را در دست کار تولید شرکت سایپا دیزل قرار داده است.

کشنده جدید و شگفت انگیز ولوو اف هاش ۱۶ یک کامیون کشنده برای پیمودن مسافت های طولانی با قدرت موتوری بالا و راحتی و ایمنی قابلیت رانندگی و دوام بیشتر نسبت به دیگر رقبای موجود در بازار ایران می باشد که تا به حال جاده های کشور به خود دیده است.

کشنده ولوو fh16 ایده ال ترین کشنده برای حمل بارهایی نظیر الوار درختان جنگلی و ادوات دکل های حفاریست.این کشنده ولوو مجهز به موتور قدرتمند ۱۶ لیتری با توانایی موتور ۷۰۰، ۶۰۰ ، و یا ۵۰۰ اسب بخار نیرو و گشتاوری معادل ۳۱۵۰، ۲۸۰۰یا ۲۶۵۰ نیوتن متر می باشد که همگی با استاندارد آلایندگی یورو ۶ مطابقت داشته و علاوه بر ایجاد و حداقل گازهای سمی و گلخانه ای موتور جدید از گشتاور بالا در دور کم و صدای پائین برخوردار است.

پیستون های این کشنده جدید ولوو به گونه ای می باشد که با بهره گیری از فرایند احتراق بهینه سازی شده و نیز به کمک یک ترموستات روغنی جدید، مصرف سوخت و میزان آلایندگی این خودروی سنگین به طور قابل توجهی کاهش و در نتیجه طول آن افزایش یافته است.

کشنده ولوو fh جدید با مجهز بودن به استاندارد آلایندگی یورو ۵ اروپا تمام معیار های عدم آلایندگی را برآورده ساخته است که این به این منظور می باشد که میزان انتشار گازآلایندگی اکسید نیتروژن در هوا چیزی درحد ۴۰% کاهش داشته است.عدد ۱۶ کنار fh نمایانگر حجم موتور این کشنده ایده آل می باشد.

گروه صنعتی سایپا دیزل دست خریداران خود را باز گذاشته و چند موتور با قدرت های متفاوت با حجم ۱۶ لیتر برای این کشنده تولید کرده است که قوی ترین ان معادل ۷۵۰قدرت داشته و در حال حاضر لقب قوی ترین کشنده دنیا را از آن خود کرده است.

مشخصات کشنده ولوو fh16

موتور دیزلی ۱۶ لیتری

۵۵۰ یا ۶۶۰ اسب بخارکابین-کشنده-ولوو-fh16

با گشتاور به ترتیب ۲۵۰۰، ۲۶۰۰، ۲۸۰۰ یا ۳۱۰۰ نیوتن متر

اتاق ثایت یا کشنده ۳ کابین متفاوت، انواع مختلف کابین

وزن کل کشنده ولوو FH16

تا ۱۰۰ تن

کابین دارای جای خواب

کابین دارای جای خواب، محل راحتی برای نگهداری وسایل دارد

اقامت شبانه

تختخواب های سفری راحت برای دو نفر، یک تختخواب سفری پایین و یک تخت خواب سفری بالا

تختخواب بالا در یک نوع راحت نیز موجود است

اتاق کار/ مجموعه اتاقک ناهار خوریداخل-کشنده-ولووو

کابین های Globetrotter را می توان به یک واحد اتاق کار/ اتاقک ناهارخوری برای نشستن دو نفره و یک میز تاشو مجهز کرد.اگر از تختخواب سفری پایین برای اقامت شبانه استفاده شود فضای اتاق کار را می توان به آسانی به صورت تاشو جمع کرد.

تعلیق بادی کشنده ولوو

سیستم Volvo ECS (تعلیق دارای کنترل الکترونیکی) آسایش فوق العاده ای برای شما فراهم ساخته و از محموله شما محافظت می کند. این سیستم، به طور خودکار خود را تنظیم می کند تا کامیون در یک ارتفاع ثابت باقی بماند و بارهایی را که به طور یکنواخت توزیع نشده اند، جبران کند.

کنترل دستی ارتفاع، تنظیم ارتفاع سکوی بار را برای تناسب با ارتفاع سکوی تخلیه و بارگیری، آسان تر می کند. حتی می توان این سیستم را برای سکوهای بارگیری با ارتفاع های مختلف برنامه ریزی کرد.

ECS در دو نوع موجود است: تعلیق بادی همه جانبه برای همه چرخ های کامیون و تعلیق بادی فقط-عقب برای سیستم تعلیق عقب

موتور کشنده ولوو

Volvo D16

* موتور D16E؛ ۵۴۰، ۵۸۰ یا ۶۶۰ اسب بخارموتو-رکشنده-ولو

* موتور D16C، ۵۵۰ یا ۶۱۰ اسب بخار

* با SCR (دودگیر انتخابی)، موتور با معیارهای Euro 4 مطابقت پیدا می کند

* ترمز موتور Volvo+ به عنوان گزینه قابل انتخاب

* با گشتاور به ترتیب ۲۶۰۰، ۲۸۰۰ یا ۳۱۰۰ نیوتن متر

* ۹۰% گشتاور در عرض ۲ ثانیه موجود است

* تهویه کارتر بسته انتخابی

ترسیم مجدد نقشه

D16E/D16C، یک موتور دیزلی ردیفی نوع تزریق مستقیم ۱۶ لیتری با شش سیلندر است. این موتور دارای یک سرسیلندر تکی، میل بادامک بالاسری، چهار سوپاپ در هر سیلندر و ان‍‍ژکتورهای واحد دارای کنترل الکترونیکی است. مکانیسم زمان بندی در عقب موتور قرار گرفته است. همانطور که در Volvo رایج است، D16E/D16C، توربوشارژ شده و دارای خنک کننده میانی است. نسبت تراکم D16E، ۱۷٫۳:۱ است. نسبت تراکم D16C، ۱۸:۰۱ است.

گیربکس ولوو fh16 به دو دنده کرال سنگین و فوق سنگین تجهیز شده است که این طراحی سبب سهولت عبور از جاده های آفورد است که قادر به حمل بیش از ۲۰۰ تن بار در شرایط آفرود می باشد.

بدون شک ولوو fh16 در رده یکی ار قدرتمند ترین کشنده های موجود در دنیا می باشد که تا کنون طراحی و تولید شده است. این کشنده جدید ولوو به واسطه گروه صنعتی سایپا دیزل روانه بازار حمل ونقل جاده ای کشور شده است.کامیون کشنده ولوو fh 16 به دلیل ویژگی های بارز و قدرت موتوری و ایمنی بالا اعتبار آن به حدی رسیده است که خیال مشتریان جویای یک کشنده ویژه و متفاوت را برای همیشه راحت می کند.

برای اطلاع از فروش اقساطی کشنده ولوو به روی لینک کلیک کنید.

FH16دریافت کاتالوگ کامیون های ۶*۴ ولوو